הצהרת נגישות שליחת דואר אלקטרוני סגירת חלון

מטבחים מעוצבים


מטבחים מעוצבים- יציאה לדרך

מי מאתנו לא רוצה מטבח מעוצב, מטבח שעונה על כל צורך פרקטי, מטבח שמותאם להרגלים שלנו, מטבח שקל לתחזוקה ובראש ובראשונה מטבח מעוצב שמושך קריאות התפעלות, אך לפני הכול עושה לבעליו טוב על הלב כל בוקר מחדש שניגשים אליו להכין קפה, כל צהריים כאשר פותחים את המקרר וכל ערב כאשר בני המשפחה מתאספים בו עבור ארוחה משפחתית. עם זאת בין צורך לרצון לא פעם עומד מחסום, אנשים רבים מתקשים להבין איזה אופי של מטבח נכון עבורם, ועל כן הרבה פעמים משקיעים כסף רב ובסופו של יום פשוט לא מרוצים מהתוצאה. מה עושים?

התכנסות והתייעצות

על מנת שגם אתם תחיו במטבחים מעוצבים רצוי לעשות שני דברים. האחד הוא להתכנס ולהבין איזה אופי עיצובי מדבר אליכם (מודרני נקי, וינטג' צבעוני, או כפרי יוקרתי...), מה חשוב לכם שיהיה במטבח (אי, מדיח כלים, מקום ייעודי למטאטא..) ואיזו חומריות אתם מעדיפים, (ניתן להשאיר מקום להתחבט בין שני סוגי חומריות- למשל עץ או אפוקסי). לאחר שמתכנסים ומגיעים לרשימת תשובות, רצוי לערב מעצב פנים, ולו על מנת לחדד את המסקנות האישיות ולהתחיל להבין כיצד כל מסקנה מקבלת מענה בדמות מוצר, חומר, טקסטורה וצבע.

למאמר בנושא ציפוי ארונות מטבח כנסו לאלונים ציפוי ארונות מטבח

מרחב אפשרויות

במטבחים מעוצבים ניתן למצוא דלתות זכוכית עבור ויטרינה, ניתן למצוא שימוש בחיפוי קיר מאויר, שילוב של כלי נוי, פרופורציות נכונות בין המתחמים השונים וכמובן שדגש על הפרטים הקטנים- למשל בחירה מדויקת של ידית לדלת. עם זאת במטבחים מעוצבים אין זה הכרח שנמצא חומרים יוקרתיים כגון עץ מלא, או ברז מעוצב, אלא מטבח בקלות יכול להיות מעוצב גם אם הוא עשוי מחומרים זולים. החוכמה היא ליצור מינונים נכונים, לעשות שימוש מושכל בצבע, ליצור תחושת מרחב, (גם במטבחים קטנים), לשחק בחוכמה עם התאורה וכדומה.

מעצבים

לסיכום נציין שניתן ליצור מטבח מעוצב בקלות וללא הוצאה גדולה, אך יחד עם זאת יש צורך לקבל החלטות, להגדיר כיוון, להיעזר בדעת ממחה וכמובן לרכוש ממקום שיודע להציע מגוון לצד איכות וצוות מקצועי מייעץ לצד מעצבים שיודעים להוציא סקיצה ראשונית.

מטבח
whatsapp instagram